Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i często zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, by odkryć, że są de facto smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W najwyższym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych potraw.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i bardzo dobre polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.