kasza jaglana z warzywami na patelnie

W dzisiejszych czasach koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy produkty coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej także poszukuje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a artykuły dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one identycznie dużo produktów odżywczych, jednakowoż organizm po prostu znosi je o wiele odpowiedniej. Olśniewającym przykładem dobrego towary jest kasza jaglana, jaka kiedyś gościła na stołach niezwykle wielokrotnie a dziś niestety została zapomniana.

kasza jaglana z gruszkami

Na szczęście coraz to więcej ludzi ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest bardzo prosta – kasza jaglana to całkiem inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej aniżeli standardową, kultową nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu jakkolwiek jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są w istocie fajne. Czemu niemniej jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma bardzo wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt lub trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezwykle właściwym źródłem niezmiernie wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie wyłącznie, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, jakie niezwykle poprawiają pamięć oraz koncentrację a również wiele doskonałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To pierwszorzędny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza nadzwyczaj odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany w następstwie tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.